Як позбутися кредитів та онлайн позик.
У багатьох бувають ситуації, коли можуть знадобитися гроші, через що зазвичай виходом є взяти позику у знайомих, оформити кредит або онлайн позику. Однак, не всі можуть легко та просто закрити борги та звільнитися від накопичених фінансових зобов'язань.
Якщо заглибитись в історію, можна знайти чимало цікавих фактів на цю тему. Наприклад, в пізніші часи в різних країнах застосовували не найгуманніші методи до боржників. Нині ж, у разі простроченої заборгованості щодо боржника максимум можуть накласти арешт на рахунки або заборонити виїзд за кордон.
Проте велика закредитованість та неоплачувані борги призводять до не найприємніших наслідків і загалом ускладнюють життя людині.
То що ж приводить людей у боргову яму і як вийти з боргової ями? Про це розповідаємо у нашій статті.
Часті причини, через які люди обростають боргами
Як позбутися боргів?
Для початку потрібно скласти список кредитів та боргів, це може бути і журнал у комп'ютері чи смартфоні.
Для чого це потрібно. Ви бачитимете перед собою всі наявні зобов'язання, їх суму та кількість. Це дозволить не забути про якийсь борг, ви також знатимете яка сума ваших коштів має піти на покриття того чи іншого платежу.
Важливо враховувати всі види заборгованостей, від дрібних до найбільших та в порядку зростання суми боргу вносити їх до свого списку.
Заносите до свого журналу боргів інформацію про суму, терміни, кому чи за що потрібно виплатити і обов'язково підраховуйте підсумок.
Отже, у вас є список/журнал боргів. І ви вже бачите конкретну картину. Як це дивно не звучало, але рекомендується в першу чергу почати погашення дрібних платежів.
Для чого це потрібно. По-перше, погасити дрібні борги переважно швидше та простіше.
По-друге, закриваючи поступово по кілька боргів, нехай навіть дрібних, кількість ваших зобов'язань зменшиться, і ви відчуєте, що справді є прогрес. Така установка дозволить вам рухатися далі та стежити за скороченням кількості боргів.
Якщо у вас довгостроковий кредит у банку, який ви поки що не можете вчасно сплатити, можна обговорити з кредитором можливість пролонгації чи реструктуризації позики. Крім того, за потреби розглядайте рефінансування позики. Умови, які дозволять вам заощадити якнайшвидше погасити кредит, значно знизить вашу закредитованість.
Визначте щомісячну суму, якою ви погашатимете свої борги. Ця запланована сума має йти виключно на погашення заборгованості.
Що для цього потрібно:
Якщо ви ведете сімейний бюджет, важливо, щоб усі члени сім'ї з розумінням поставилися до необхідності контролювати витрати та розумно розпоряджатися грошима.
Щоб уникнути прострочок, увімкніть нагадування про майбутній платеж або встановіть в онлайн-банкінгу автоматичні платежі на відповідну дату. Так, ви заощадите свій час і не допустите нарахування пені.
Якщо вам виплатили премію, може виникнути спокуса використати отриману суму на покупки або поїздку. Але краще використовувати її на покриття боргів, а коли ви з ними розпрощаєтеся, можна з легким серцем порадувати себе та близьких відпочинком чи покупками.
Якщо ви часто позбавляєтеся старих непотрібних речей, то замість того щоб їх викидати, спробуйте продати їх по онлайн-оголошенню.
Беріть за надбавку завдання суміщення з основними обов'язками на роботі або займіться пошуком додаткового джерела заробітку.
Важливо взяти відповідальність за свої зобов'язання та важливість якнайшвидше їх закрити. Адже коли всі борги будуть виплачені, ви буквально звільнитесь та зможете жити повноцінним життям без стресу, колекторів та виконавчих листів. Це реально, головне не просто бажання, а конкретні події.
Не всі борги вийде закрити за день, але не варто опускати руки. Чимало успішних людей колись на початку свого шляху були грані краху або були банкрутами. Виробіть свій план позбавлення боргів і поступово викреслюйте їх свого списку. Нехай не одразу, але результат прийде, якщо на нього налаштуватися.
Як визнати себе банкрутом в Україні
Якщо ви вже знаєте, що не зможете погасити своїх зобов'язань, останнім рішенням є банкрутство споживача. Банкрутство споживача – це судовий розгляд, призначений для фізичних осіб, метою якого є повне чи часткове погашення боргів споживача. Для оголошення банкрутства споживача боржник подає до суду у справах про банкрутство заяву з поясненням того, як виникла заборгованість та які обставини призвели до неможливості її погашення. До заяви також мають бути додані будь-які документи, що підтверджують неплатоспроможність боржника.
У разі винесення судом позитивного рішення про банкрутство визначення конкурсної маси та оцінки майна боржника призначається управляючий. Далі керуючий складає список дебіторської заборгованості, продає майно боржника (якщо воно має) і встановлює план погашення кредиторам. Однак іноді, коли суд дійшов висновку, що боржник не може погасити борг, він може списати йому борги в повному обсязі.